Predstavujeme projekty súčasnej architektúry s použitím jedeného z najstarších stavebných materiálov - pálenej tehly. Veríme, že vás tieto výnimočné diela zaujmú a správne inšpirujú.
Pre architektov
-
Objavte jedinečné produkty z ponuky Cihelna Kadaň
Hľadáte niečo výnimočné? Inšpirujte sa poctivým remeslom povýšeným na umenie a pozrite si jedinečné produkty z ponuky Cihelna Kadaň.
-
Široký výhľad na Flámske poldre
V Meetjeslande na východe Flámska sa obyvatelia tohto domu tešia z krajiny poldrov a potokov. Architekt Luc Groosman umožnil z každej miestnosti výhľad na túto panorámu cez početné okná na zadnej fasáde.
-
Tehličková fasáda doplnená hi-tech riešením
Múzeum vlastní jednu z najhodnotnejších kolekcií umenia v Európe. V roku 2016 bolo dokončené rozšírenie pôvodnej budovy z roku 1936.
-
Obytné veže
Základom architektonického konceptu je usporiadanie bytov s panoramatickým výhľadom na prístav okolo centrálneho vertikálneho jadra. Balkóny “vyrezané” v rohoch budovy nadväzujú na pravidelný raster okenných otvorov.
-
Dom nad dedinou
Záhrada tohto domu ponúka jedinečný výhľad na Dedinu v údolí pod svahom. Jedinou nevýhodou umiestnenia je, že zadná fasáda domu smeruje na sever.
-
Zem, drsná príroda a slnečné svetlo
Stavba stojí uprostred krajiny, kde nie je drevo, kameň, iba zem. Tá je transformovaná do tehly, prírodného materiálu Argentínskej Pampy.
-
Tehličková fasáda vytvára moderné prepojenie na už existujúcu architektúru
Sint-Camillus tvorí osemnásť samostatných bytov včítane opatrovateľských. Každý byt je navrhnutý ako kvalitný, plnohodnotný domov, so širokým výhľadom na okolitý park.
-
Fasády inšpirované vzormi na japonských závesoch
Vzdialený od ostatných obytných stavieb. Pôvodne koncipovaný ako „druhý dom v zadu na dvore“. Dolné, opatrne umiestnené okná poskytujú minimálnu potrebnú svetlosť.