Search
Generic filters

info@bricker.sk

tehlicka-terca.jpg

Prečo práve tehličková fasáda?

Pálená tehla je tradičný materiál overený stáročiami – spoľahlivá, pevná, stabilná a trvácna. V dnešnej dobe, ktorá ponúka množstvo problémových či neoverených stavebných hmôt, zostáva pálená tehla najvyššou zárukou kvality a spoľahlivosti. Vďaka výskumu a progresu v technológii spracovania suroviny a výroby sa naďalej vylepšuje a prispôsobuje novým požiadavkám. Pritom si stále zachováva svoj čisto prírodný pôvod.

Aký je rozdiel medzi pálenou tehlou a obkladom z betónu?

Rozdiel je v materiáli. Vďaka nízkym nákladom sú produkty z betónu cenovo dostupnejšie, ale úžitková hodnota a životnosť betónového obkladu je výrazne nižšia. Betón je farebne nestály. Pôsobením vzduchu, kyslých dažďov a pri čistení tlakovou vodou dochádza k odkrývaniu zŕn v štruktúre betónu. Výrobcovia betónových obkladov neradi priznávajú použitý materiál a zavádzajú, keď ponúkajú “tehlový obklad“ – sú to len jeho imitácie. Odliatok z betónu nie je tehla! Navyše pri výrobkoch s obsahom cementu výraznejšie vystupujú na povrch biele fľaky tzv. “výkvety“, spôsobené oxidom vápenatým. Preto Vám odporúčame dôkladne zvážiť, aký obkladový materiál vyberiete pre Váš dom.

Pálená tehla je prírodný stavebný materiál

Ako jeden z mála stavebných materiálov tehla neobsahuje žiadne chemické prísady a neuvoľňuje do prostredia žiadne škodliviny. Pri zrode tehly stoja 4 základné živly: zem, voda, vzduch a oheň. Zem a voda dávajú tehle tvar. Vzduch zbavuje vytvarovanú tehlu vlhkosti. Oheň premieňa zem na pevnú, odolnú a trvanlivú tehlu a odovzdáva jej svoje teplo. Vyrába sa prirodzeným procesom vypaľovania rôznych druhov hliny, špeciánych druhov pieskov a kysličničníkov kovov. Vďaka výpalu pri teplote cca 900 až 1200° C tehla získava svoj nezameniteľný charakter, bezkonkurenčné vlastnosti a ďalšie výhody oproti ostatným murovacím materiálom.

Lícové tehly a obkladové pásiky z pálenej hliny.

Dôležitým momentom pri stavbe domu je otázka a rozhodnutie o jeho konečnom vizuále. Tehličkový obklad ponúka široké spektrum dezignového riešenia vašej fasády. Dáva vám možnosť odlíšiť sa od ostatných a mať štýlový a originálny dom. Ak už máte postavený dom z čohokoľvek fasáda Bricker mu dodá výzor pravého tehlového domu a trvalo zvýši jeho hodnotu.

BR 024 tehlový obklad z pravej pálenej hliny bordový tehlový

Výzor pravého tehlového domu

Ak už máte Váš dom postavený z čohokoľvek, fasáda BRICKER mu dodá výzor pravého tehlového domu a trvalo zvýši jeho hodnotu.

Bude pre nás potešením poradiť Vám pri hľadaní toho správneho riešenia. Pomôžeme Vám s výberom štruktúry povrchu a farebného tónu fasády.Všetko pripravíme presne podľa Vašich presdstáv, vkusu a možností. Vzorové fasády možete vidieť „na živo“ v našich showroomoch, prípadne si ich pozrieť v pohodlí domova na našom webe. Ponúkame Vám aj vizualizáciu zvoleného obkladu zdarma. Môžete si taktiež objednať dodanie vzoriek až k Vám domov. Obklad odborne nainštalujeme na akúkoľvek pevnú plochu. Dáme Vám tipy a rady, vysvetlíme montážny postup pri inštalácii obkladu. Zabezpečíme profesionálnu realizáciu a servis v rámci celého Slovenska.

Struktury-povrchov-upravene.jpg

Výrazný reliéf

Majú drsný a vrásčitý povrch bez ostrých hrán, čo im dodáva výrazný rustikálny vzhľad. Ich výroba napodobňuje technológiu ručnej. Presne namiešaná zmes ílov sa vtláča do formy vysypanej pieskovou zmesou. Každá tehla sa tvaruje samostatne, a preto medzi nimi nenájdete dva rovnaké kusy. Výpal stabilizuje tvar a ovplyvňuje farebný výzor materiálu. Tehličkové pásiky a rohy sa pília z hotových lícových tehál.

Jemná štruktúra

Vrásnenie nie je celoplošné, hrany sú ostrejšie. Povrch si zachováva príjemný rustikálny vzhľad a uhľadenejší výzor. Pri výrobe tehál do foriem sa zmes ílov viac vlhčí, čo spôsobuje dôslednejšie vypĺňanie foriem a hladší povrch. Okrem pílenia z lícových tehál sa pásiky v tejto ketegórii vyrábajú aj priamym pretláčaním zmesi ílov cez ústie v potrebnej hrúbke. Lícna strana pásikov je následne formovaná valcovaním tak, aby si tehličky zachovali tvarovú neopakovatelnosť. Hlavne v prípade výškových stavieb môže byť výhodou (z hladiska nižšej hmotnosti) menšia hrúbka ťahaného pásika.

Hladký povrch

Väčšia časť povrchu je hladká a rovná, hrany ostré. Vyrába sa ­lisovaním zmesy ílov cez ústie, narezaním pásu na potrebnú dĺžku a následným výpalom. Vďaka prísadám a riadenému výpalu môžu mať pásiky rozdielnu farebnosť, čo na plochách vytvára žiadaný antikový efekt.