Search
Generic filters

info@bricker.sk

Tehlové obklady TERCA

Neomietané tehlové murivo predstavuje nezameniteľný stavebný prvok s jedinečným architektonickým výrazom. Lícové tehly Terca ponúkajú bohatú škálu farebných odtieňov a povrchových úprav ktoré umožňujú realizovať režné tehlové murivo v ľubovoľnom štýle.

Lícové tehly Terca sú nositeľom tradície v novej podobe. Sú určené na zhotovenie rôznych druhov neomietnutého lícového muriva a murovaných konštrukcií v exteriéri a interiéri ako obkladové tehly fasády, detaily fasády či murované ploty a múriky. Je to prírodný materiál zaručujúci stálofarebnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Tehlové obkladové pásiky TERCA Standard

predstavujú jednoduchší variant ako dosiahnuť vzhľad tehlového režného muriva. Sú rovnako ako tehly mrazuvzdorné a odolné voči poveternostným vplyvom, majú takmer neobmedzenú životnosť a farebnú stálosť bez potreby údržby. Dĺžka a výška pásikov sú zhodné s rozmermi dlhších lícových plôch tehál, hrúbka je 23 mm. Vyrábajú sa aj doplnkové rohové pásiky na dokonalú imitáciu väzby muriva na rohoch, osteniach, parapetoch a pod. Lepia sa lepidlom na lepenie keramického obkladu vhodným do exteriéru. Opravovaný podklad musí byť dostatočne pevný a bezprašný. Precíznou aplikáciou tehlových obkladových pásikov sa dá dosiahnuť dokonalý dojem tehlového lícového muriva.

Lícové tehly TERCA Standard

predstavujú veľmi pestrú škálu lícových tehál s rustikálnym vzhľadom. Tehly majú príjemný rustikálny vzhľad s drsným až vrásčitým povrchom, bez ostrých hrán a rohov. Farebná škála je veľmi bohatá od svetlých béžových odtieňov až po tmavé antracitové tóny.

10 dôvodov, prečo si vybrať lícové tehly Terca

1. Bezúdržbovosť a neobmedzená životnosť
Pri správnom návrhu a dôkladnej realizácii je životnosť tehlového lícového muriva prakticky neobmedzená. Fasáda si trvalo zachová svoju farebnosť a odolnosť, a to bez ďalšej údržby alebo dodatočnej povrchovej úpravy.

2. Stálofarebnosť a bohatá škála farieb
Vďaka bohatému výberu fareb- ných odtieňov a povrchových úprav, ktoré lícové tehly Terca ponúkajú, bude vaša fasáda jedinečná a krásna aj po rokoch. Vzhľad obloženého povrchu sa môže líšiť aj farbou škárovacej malty, hrúbkou a tvarom škáry.

3. Výborné tepelnoizolačné vlastnosti
Použitím lícových tehál Terca na zhotovenie vonkajšej vrstvy prevetrávanej fasády optimalizujete tepelnoizolačné vlastnosti obvodovej steny. Fasáda výrazným spôsobom bráni ochladzovaniu obvodovej steny vplyvom vetra (tepelnoizolačná a nosná vrstva sú chránené proti vetru).

4. 100% prírodný materiál
Lícové tehly a obkladové pásiky Terca sú z čisto prírodného materiálu. Sú 100%-ne recyklovateľné a teda podporujú ekologické a udržateľné bývanie.

5. Výborná akumulácia tepla zvyšuje tepelnú pohodu
Tepelná pohoda v dome sa vďaka tehlovým obkladom zvyšuje a výdavky na energie klesajú

6. Ochrana pred hlukom
Fasáda z lícových tehál podstatne obmedzuje prenikanie hluku z vonkajšieho prostredia. Lícové tehly alebo tehlové obklady môžu znížiť aj prenos hluku v domácnosti, ak sa použijú v interiéri.

7. Vysoká požiarna odolnosť a stabilita
Tehly vznikajú z hliny pri teplote 1100 °C, vďaka čomu dosahujú vysokú pevnosť, nehorľavosť a veľmi nízku nasiakavosť. Tehlová fasáda sa teda vyznačuje vysokou požiarnou odolnosťou a stabilitou. Je nezávislá na správanie sa okolitých konštrukcií, dokonca môže zvýšiť stabilitu obvodovej steny (napr. u drevostavieb).

8. Originálny a s ničím nezameniteľný
Lícové tehly Terca sa vyrábajú technológiou napodobňujúcou ručnú výrobu. Každá tehla sa tvaruje samostatne, nenájdu sa dva rovnaké kusy. Navyše tieňohra pri dopade slnečného či umelého svetla na tehly a škáry prepožičia povrchom nezameniteľný pôvab.

9. Jednoduché lepenie obkladovými pásikmi
Jednoduchším variantom, ako dosiahnuť vzhľad tehlového muriva sú tehlové obkladové pásiky Terca. Ich hrúbka je len 23 mm, no vizuálny efekt na fasáde je vďaka doplnkovým rohovým pásikom na nerozoznanie od tehlového muriva. Obkladové pásiky z pálenej tehly sú mrazuvzdorné a odolné proti poveternostným vplyvom. Naviac, štýlovo dotvoria aj interiér.

10. Kreatívna tehla pre každý typ stavby
Tehla pristane každej stavbe. Lícové tehly a tehlové obkladové pásiky Terca sa uplatnia na fasáde bez ohľadu na to, či túžite po modernej architektúre, alebo je vám bližší vidiecky štýl. Pristanú rodinným i bytovým domom ale i administratívnym budovám. Svoje využitie nájdu v exteriéri pri realizácií plotov a múrikov, ale i v interiéroch.

Zdroj: Wienerberger