Search
Generic filters

info@bricker.sk

Pálená tehla je prírodný
stavebný materiál

Človek je od nepamäti spätý s prírodou a má prirodzenú potrebu ju chrániť. A práve ochrana prírody, bez ktorej by život na Zemi nebol možný, zohráva dôležitý rolu aj vo výbere stavebných materiálov. Ľudia túžia bývať zdravo a čoraz častejšie si uvedomujú, že ich správna voľba bude mať pozitívny vplyv nie len na nich samotných, ale aj na ich okolie.

008_MM_180817_Tondach-realizacia_MI-RD2__N4A9424_hires

Ekologický materiál

Ekologickými materiálmi sa rozumejú také materiály, ktorých výrobou, ale aj používaním sa nenaruší prírodná rovnováha. Stavebné materiály, pre zdravý dom, by mali byť priateľské a to až do tej miery, že nebudú ohrozovať životné prostredie. Prírodné stavebné materiály, ktoré rešpektujú trvalo udržateľný rozvoj s minimálnym vplyvom na prostredie a sú recyklovateľné, dnes dostavajú zelenú. 

bricker-hands

Pálená tehla, ako jeden z mála stavebných materiálov, neobsahuje žiadne chemické prísady a neuvoľňuje do prostredia žiadne škodliviny. Pri jej zrode stoja 4 základné živly: zem, voda, vzduch a oheň. Zem a voda dávajú tehle tvar. Vzduch zbavuje vytvarovanú tehlu vlhkosti. Oheň premieňa zem na pevnú, odolnú a trvanlivú tehlu a odovzdáva jej svoje teplo. Vyrába sa prirodzeným procesom vypaľovania rôznych druhov hliny, špeciálnych druhov pieskov a kysličníkov kovov. Vďaka výpalu pri teplote cca 900 až 1200° C tehla získava svoj nezameniteľný charakter, bezkonkurenčné vlastnosti a ďalšie výhody oproti ostatným materiálom. 

Tehlové pásiky, sú optimálnym riešením, v ktorom sa snúbi ekologická šetrnosť a mimoriadne vysoká kvalita stavebného materiálu. Ekologicky čisté produkty pochádzajú z obnoviteľných surovín a zabezpečia vysoký komfort a zdravé ovzdušie pre váš domov. Fasádne obklady dodajú každému domu prírodný vzhľad a v kombinácii so zeleňou vytvárajú dokonalú harmóniu. Sú jednoducho ideálnym stavebným materiálom, ktorý ponúka sama príroda. 

TR523-bezova-biela-marziale-tehlovy-obklad-2.jpg
Architekt-podklad-na-mailing-17.jpg